Aktivity projektu Centrum podpory ohrožených dětí rodin jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Aktivity projektu Preventivní a terapeutické programy jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Odborné sociální poradenství

Služba je spolufinancována z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR

Raná péče

Služba je spolufinancována z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR

Mnozí nad tím kroutí hlavou: může žena kojit dítě, když sama neporodila?

Ač tomu informovanost u veřejnosti (a to leckdy i u její odborné části) nenasvědčuje, odpověď, prověřená zkušenostmi a odbornými výzkumy ze zahraničí, je jednoznačná:

Ano, kojit může i žena, která nikdy nerodila, dokonce i ta, která ani nebyla těhotná.

 

děti potřebují moře láskyplné péčeV naší organizaci pracuje mezioborový tým odborníků, kteří poskytují pomoc, poradenství a podporu adoptivním maminkám, které se rozhodly podporovat citovou vazbu s čerstvě přijatým dítětem prostřednictvím navozeného kojení a dotykových technik. Mezi ně patří například klokánkování/šátkování, babymasáže apod. Maminkám, které se rozhodnou pro kojení svého přijatého dítěte, navrhujeme možné postupy, díky spolupráci s firmou Medela zprostředkujeme zapůjčení kvalitní elektrické odsávačky, pomůžeme zajistit další vhodné pomůcky. Konzultace s rodinou jsou tak časté, jak rodina potřebuje, formou návštěv v domácnosti, telefonicky, e-mailem či online rozhovorem po internetu. Součástí konzultací je dle zájmu rodičů také poradenství v oblasti zdravého psychomotorického vývoje dítěte, péče o kojence, rané komunikace a interakce.

Adoptivní kojení a další dotykové techniky jsou velmi účinnou pomocí při nápravě negativních důsledků raného traumatu, jemuž bylo dítě vystaveno oddělením od biologické matky, pobytem v prostředí ústavní péče nebo nefunkční rodiny). Při adoptivním kojení nejde primárně o to, zda se spustí či nespustí laktace, ale především o navození opakovaného blízkého tělesného kontaktu dítěte s matkou (ještě lépe s oběma rodiči), který působí velmi blahodárně na jeho psychiku a naplňování jeho základních psychických potřeb. Vedle jednoznačného přínosu dítěti jsou tyto techniky velmi pozitivně hodnoceny samotnými náhradními rodiči, jako prostředek nalezení velmi intenzivního citového vztahu k přijatému dítěti.

Výtěžek sbírkové akce na záchranu Domu rodin ve Smečně přinesl nejen zásadní obrat v dalším vývoji Domu rodin, díky němuž byla odvrácena hrozba prodeje, ale znamenal i jedinečnou zkušenost s velkorysostí, nezištností a pochopením mnoha  a mnoha lidí, kteří se rozhodli svým darem prodeji zabránit.

KDY? 25.7. - 1.8. 2015 (pobyt pro rodiny s dětmi)

15.8. - 22.8. 2015 (pobyt pro děti bez rodičů)

KDE? V Rodinném centru SMEČNO (okres Kladno)

RODINNÉ CENTRUM SMEČNO  ZVE ŠIROKOU VEŘEJNOST NA VÍKEND „PETRKLÍČ“

...Za další rok jsme už věděli o naší malé. Tak nějak jsme čekali opět roční batole nebo i starší, ale tato holčička nebyla ani půlroční a tak se náhle vrátila myšlenka na kojení. Stihla jsem několikatýdenní přípravu těla na laktaci. Vysadila jsem hormonální antikoncepci, začala jsem používat elektrickou odsávačku a polykat řecké seno v tabletkách. Dodnes na ty všemožné kojící bylinky příliš nevěřím, ale na opakovaný podtlak ano. Než jsme převzali dítě (tentokrát sice šestiměsíční kojeneček, ale nikoliv lehounké mrně, nýbrž macatá slečna), objevily se první kapky mateřského mléka...

Petra Margita Gelbart: Zázrak jménem kojení I. převzato z portálu www.rodina.cz

 

(celý článek zde)

Toto je "návod," který bych napsala sama sobě, kdybych měla znovu začínat s kojením šestiměsíčního miminka z ústavu. Instrukce a výsledky by možná byly jiné pro ženy, které už někdy rodily a kojily, které mají mladší či starší miminka, atd. Také je jasné, že na každou situaci funguje trochu jiná metoda. Tak to prosím berte jen jako jednu cestu.

Petra Margita Gelbart: Zázrak jménem kojení II. převzato z portálu www.rodina.cz

 

(celý článek zde)

Nadace Terezy Maxové dětem

Děkujeme za podporu firmě

Nadace Agrofert

Chcete-li nás podpořit


Hlavní účet

2700219491/2010


Dárcovský účet pro děti se zdravotním postižením
157834265/0600

 
 

PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ

Kolpingově rodině Smečno   

Odborné sociální poradenství

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Středočeského kraje

Aktivity projektu Podpora rodin s SMA a dystrofiemi jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Dobrý anděl


         www.dobryandel.cz

Děkujeme za podporu firmě