Raná péče

Služba je spolufinancována z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR

Odborné sociální poradenství

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Středočeského kraje

Aktivity projektu Centrum podpory ohrožených dětí rodin jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ

Kolpingově rodině Smečno   

Aktivity projektu Preventivní a terapeutické programy jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Kolpingova rodina Smečno » SMA / DMD » Články » Setkání rodiny s malými chlapci s DMD

Setkání rodiny s malými chlapci s DMD

Ve dnech 4. - 6. 3. 2016 se konal první psychorelaxační pobyt pro rodiny s malými dětmi s DMD a jejich sourozenci. Pobyt se uskutečnil z iniciativy paní Jitky Reineltové z organizace Parent Project ve spolupráci s Kolpingovou rodinou Smečno. Pobytu se zúčastnilo 7 rodin. Asistentky se staraly celkem o 10 dětí v rozmezí od 1 roku do 5 let. Rodiny se sešly v páteční podvečer. Na programu bylo vzájemné seznámení rodin a poskytnutí různých zajímavých a důležitých informací ohledně nemoci, pomůcek, výživových doplňků, klinických studií a mnoha dalších oblastí.

V sobotu čekalo na děti i rodiče příjemné překvapení. Maminky byly mile překvapené masáží. Děti si užily odpoledne plné zábavy s doktorskými klauny z organizace Chance 4 Children. Děti si kromě skvělého zážitku odnesly také úžasné dárky, kterého jim byly předány zástupci organizace Kouzelná přání, hokejistou Sparty Janem Piskáčkem a jeho ženou Nikolou.

Dopoledne čekala rodiče společná „terapie“ s psycholožkou Mgr. Pavlou Hodkovou, která má bohaté zkušenosti s péčí o rodiny, které se musejí vyrovnat s fatální nemocí svého dítěte.

Odpoledne nás poctila svou návštěvou Mgr. Anna Jánská - fyzioterapeutka, která si pro nás připravila prezentaci, ve které jsme se dozvěděli mnoho nových a důležitých informací ohledně cvičení a správného zacházení se svaly dítěte. Pokud budete mít zájem o nějaké informace ohledně fyzioterapie, můžete se obrátit na skvělou fyzioterapeutku paní Mgr. Annu Jánskou - xjanskaa@seznam.cz . Prezentace bude k dispozici na stránkách organizace Parent Project.

Nedělní dopoledne bylo plné vyrábění. Děti si vyrobily velikonoční ozdoby a maminky si vyrobily andělíčky z korálků. Po obědě jsme se všichni vydali zpět do reálného života.

Děti si během pobytu užily čerstvého vzduchu, naučily se nové hry, vyráběly, kreslily, stavěly z lega a ani chvilinku se nenudily. Bylo skvělé pozorovat, jak se děti otevírají a jak jsou nadšené. I my dospělí jsme si odnesli obrovský dar, a to úsměvy dětí.

Obrovské díky patří ergoterapeutkám a dobrovolnicím Patricii Ruskové, Terezii Macků, Patricii Zemanové a Jitce Hatinové, které se velmi aktivně a s velkou radostí věnovaly dětem. Avšak největší zásluhy patří paní Jitce Reineltové a Jolaně Kopejskové, bez kterých by se toto setkání nikdy neuskutečnilo.

Děkuji za skvělou příležitost se účastnit této akce.

8. 3. 2016

Kateřina Reineltová, DiS.

Nejnovější články


25. srpen 2021
Dopis od rodičů

12. leden 2021
Očkování

Chcete-li nás podpořit


Hlavní účet

2700219491/2010


Dárcovský účet pro děti se zdravotním postižením
157834265/0600

 
 

Děkujeme za podporu

Děkujeme za podporu

Nadace Terezy Maxové dětem

Děkujeme za podporu

Aktivity projektu Podpora rodin s SMA a dystrofiemi jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Dobrý anděl


         www.dobryandel.cz

Děkujeme za podporu KB nadace Jistota

Active Citizens Fund