Aktivity projektu Centrum podpory ohrožených dětí rodin jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Aktivity projektu Preventivní a terapeutické programy jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Odborné sociální poradenství

Služba je spolufinancována z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR

Raná péče

Služba je spolufinancována z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR

Kolpingova rodina Smečno » SMA / DMD » ČLÁNKY » Setkání rodiny s malými chlapci s DMD

Setkání rodiny s malými chlapci s DMD

Ve dnech 4. - 6. 3. 2016 se konal první psychorelaxační pobyt pro rodiny s malými dětmi s DMD a jejich sourozenci. Pobyt se uskutečnil z iniciativy paní Jitky Reineltové z organizace Parent Project ve spolupráci s Kolpingovou rodinou Smečno. Pobytu se zúčastnilo 7 rodin. Asistentky se staraly celkem o 10 dětí v rozmezí od 1 roku do 5 let. Rodiny se sešly v páteční podvečer. Na programu bylo vzájemné seznámení rodin a poskytnutí různých zajímavých a důležitých informací ohledně nemoci, pomůcek, výživových doplňků, klinických studií a mnoha dalších oblastí.

V sobotu čekalo na děti i rodiče příjemné překvapení. Maminky byly mile překvapené masáží. Děti si užily odpoledne plné zábavy s doktorskými klauny z organizace Chance 4 Children. Děti si kromě skvělého zážitku odnesly také úžasné dárky, kterého jim byly předány zástupci organizace Kouzelná přání, hokejistou Sparty Janem Piskáčkem a jeho ženou Nikolou.

Dopoledne čekala rodiče společná „terapie“ s psycholožkou Mgr. Pavlou Hodkovou, která má bohaté zkušenosti s péčí o rodiny, které se musejí vyrovnat s fatální nemocí svého dítěte.

Odpoledne nás poctila svou návštěvou Mgr. Anna Jánská - fyzioterapeutka, která si pro nás připravila prezentaci, ve které jsme se dozvěděli mnoho nových a důležitých informací ohledně cvičení a správného zacházení se svaly dítěte. Pokud budete mít zájem o nějaké informace ohledně fyzioterapie, můžete se obrátit na skvělou fyzioterapeutku paní Mgr. Annu Jánskou - xjanskaa@seznam.cz . Prezentace bude k dispozici na stránkách organizace Parent Project.

Nedělní dopoledne bylo plné vyrábění. Děti si vyrobily velikonoční ozdoby a maminky si vyrobily andělíčky z korálků. Po obědě jsme se všichni vydali zpět do reálného života.

Děti si během pobytu užily čerstvého vzduchu, naučily se nové hry, vyráběly, kreslily, stavěly z lega a ani chvilinku se nenudily. Bylo skvělé pozorovat, jak se děti otevírají a jak jsou nadšené. I my dospělí jsme si odnesli obrovský dar, a to úsměvy dětí.

Obrovské díky patří ergoterapeutkám a dobrovolnicím Patricii Ruskové, Terezii Macků, Patricii Zemanové a Jitce Hatinové, které se velmi aktivně a s velkou radostí věnovaly dětem. Avšak největší zásluhy patří paní Jitce Reineltové a Jolaně Kopejskové, bez kterých by se toto setkání nikdy neuskutečnilo.

Děkuji za skvělou příležitost se účastnit této akce.

8. 3. 2016

Kateřina Reineltová, DiS.

Děkujeme za podporu firmě

Chcete-li nás podpořit


Hlavní účet

2700219491/2010


Dárcovský účet pro děti se zdravotním postižením
157834265/0600

 
 

PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ

Kolpingově rodině Smečno   

Odborné sociální poradenství

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Středočeského kraje

Aktivity projektu Podpora rodin s SMA a dystrofiemi jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Dobrý anděl


         www.dobryandel.cz

Děkujeme za podporu firmě