Raná péče

Služba je spolufinancována z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR

Odborné sociální poradenství

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Středočeského kraje

Aktivity projektu Centrum podpory ohrožených dětí rodin jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ

Kolpingově rodině Smečno   

Aktivity projektu Preventivní a terapeutické programy jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Kolpingova rodina Smečno » SMA / DMD » Články » Vzhůru na palubu

Vzhůru na palubu

Vzhůru na palubu! - 15.- 22.8.2015

Tak se jmenoval tábor pro děti se spinální muskulární atrofií a dystrofiemi, který v rámci projektu „Podpora rodin se SMA a dystrofiemi“ organizovala v RCS Kolpingova rodina Smečno.

Tato nervo-svalová onemocnění znemožňují dětem účast na běžných dětských táborech, protože se pohybují na elektrických vozících, jsou trvale  závislé na pomoci druhé osoby a jejich zdravotní stav vyžaduje zvýšený lékařský dohled. Všechny tyto aspekty jsou zohledněny při přípravě akce. O děti se 24hodin denně starají vyškolení asistenti, časový harmonogram dne umožňuje dětem více odpočívat a činnosti jsou plně uzpůsobeny schopnostem dětí.

Během letošního- již 5.ročníku- si děti hrály na námořníky. Na své týdenní plavbě navštěvovaly jednotlivé ostrovy a mohly si vyzkoušet nejrůznější výtvarné techniky. Pracovaly s keramickou hlínou, tvořily z FIMA, zkoušely ubrouskovou techniku i malování na textil. Odměnou každému táborníkovi byla radost z konečného výrobku.

O zpestření programu se postaralo několik hostů, kteří byli ochotni za dětmi přijet třeba i ve svém volném čase. Díky www.pefc.czhttp://www.lhmp.cz/ děti poznávaly les- zkoušely hádat druhy zvířat podle zvuků, měly možnost odlévat stopy zvířat a naučit se poznávat stromy.

Příjemné dopoledne děti strávily ve společnosti speciálně cvičených psů Vezeňské služby ČR.

Neméně zajímavá byla přednáška o počasí se zajímavými ukázkami z práce hydrometeorologů- děti okukovaly měřicí přístroje a učily se číst v předpovědích počasí.

Během pobytu se i sportovalo a proběla tradiční olympiáda v netradičních disciplínách. Kdy by nechtěl soutěžit v dispciplínách se záhadnými názvy: rallye, závod slepýšů, sklizeň žížalovníku …

O hudební odpoledne se postarala skupina Krok-sun-k-rock. Poslední den byl ve znamení překvapení. Děti zažily „Příběh módy“ – mohly si zkusit, jak se lidé oblékali před dávnými lety a malé slečny se k tomu mohly nechat i profesionálně nalíčit ve stylu Mary Kay. Děti si den moc užily a zakončily jej světelnou show.

Děkujeme firmě Linet za bezplatné zapůjčení speciálních polohovacích lůžek pro děti po operacích páteře a také firmě Hamé za sponzorské dary do naší táborové kuchyně.

Byl to týden plný silných zážitků, týden náročný, ale nezapomenutelný. Děti měly jedinečnou příležitost, vyzkoušet si jaké to je pobýt týden bez rodičů, mohly sdílet zážitky s těmi, kdo řeší stejné problémy jako oni a všichni využili možnosti získat nové přátele. Bylo nám spolu hezky a budeme se těšit za rok na viděnou!

Mgr. Markéta Vlčková – hlavní vedoucí tábora

Nejnovější články


25. srpen 2021
Dopis od rodičů

12. leden 2021
Očkování

Chcete-li nás podpořit


Hlavní účet

2700219491/2010


Dárcovský účet pro děti se zdravotním postižením
157834265/0600

 
 

Děkujeme za podporu

Děkujeme za podporu

Nadace Terezy Maxové dětem

Děkujeme za podporu

Aktivity projektu Podpora rodin s SMA a dystrofiemi jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Dobrý anděl


         www.dobryandel.cz

Děkujeme za podporu KB nadace Jistota

Active Citizens Fund