Raná péče

Služba je spolufinancována z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR

Odborné sociální poradenství

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Středočeského kraje

Aktivity projektu Centrum podpory ohrožených dětí rodin jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ

Kolpingově rodině Smečno   

Aktivity projektu Preventivní a terapeutické programy jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

DEN DĚTÍ - RANÁ PÉČE

 

První červnový den patří dětem. Takovou příležitost si raná péče KRS nenechává ujít. Každoročně se v DOMĚ RODIN SMEČNO pořádá pobytová akce pro rodiny s dětmi s nervosvalovým onemocněním. Na rozdíl od letního pobytu na Konopišti je smečenský den dětí pojat jiným způsobem. Nejedná se o pobyt rehabilitační, nýbrž o akci plnou zábavy, hraní a barev. Jak děti, tak rodiče si od sebe navzájem chtějí čas od času odpočinout. I z tohoto důvodu je každému dítěti přidělen asistent, který danému dítěti dopomáhá se základními potřebami a zároveň se stává jeho parťákem a kamarádem. Cílem je, mimo jiné, zajistit setkání rodičů dětí s diagnózami DMD a SMA. Jde o zajištění bezpečného prostředí, kde je možno sdílet své zkušenosti s péčí o handicapované dítě, strasti i radosti.

Předešlý ročník nesl název „Smečenský legoland“, a jak už z názvu vyplývá, o populární kostičky nebyla nouze. Krom programu pro děti byly zajištěny i dobrovolné aktivity pro rodiče. K dispozici byla fyzioterapeutka, psychoterapeutka i konzultantky rané péče. Letošní rok se však vleče ve znamení bláznivého viru COVID19, což komplikuje realizaci celé sešlosti. Pro neustále měnící se informace a nařízení vlády se nedalo nic dlouhodobě předjímat, což vedlo ke zrušení všech pobytových akcí rané péče KRS.

Vzhledem k postupnému uvolňování opatření, jsme se však rozhodli pro náhradní řešení. Den dětí odstartuje měsíc se zvířátky. Raná péče totiž vyráží s dětmi do ZOO. Vzhledem k celorepublikové působnosti budou výlety probíhat na několika místech. Zahájení se uskuteční v pondělí 8.6. v ZOO Praha, další týden, tj. 15.6., proběhne setkání v ZOO Zlín a 22.6.v ZOO Olomouc. Rodiny mohou navštívit i více „stanovišť“, nejen tu nejbližší ZOO. Konzultantky rané péče budou připraveny vždy před vstupem. Tak pojďme se setkat! Těšíme se na Vás.

Doporučení článku

E-mail: *
Zpráva:
Kontrola
CaptchaOchrana proti SPAMu: opište kontrolní číslo. Jestliže číslo nemůžete přečíst, obnovte stránku.
* Takto označené položky jsou povinné

Nejnovější články


12. leden 2021
Očkování

21. červen 2020
Den otců

Chcete-li nás podpořit


Hlavní účet

2700219491/2010


Dárcovský účet pro děti se zdravotním postižením
157834265/0600

 
 

Děkujeme za podporu

Děkujeme za podporu

Nadace Terezy Maxové dětem

Děkujeme za podporu

Aktivity projektu Podpora rodin s SMA a dystrofiemi jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Dobrý anděl


         www.dobryandel.cz

Děkujeme za podporu KB nadace Jistota

Active Citizens Fund