Aktivity projektu Centrum podpory ohrožených dětí rodin jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Aktivity projektu Preventivní a terapeutické programy jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Odborné sociální poradenství

Služba je spolufinancována z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR

Raná péče

Služba je spolufinancována z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR

Kolpingova rodina Smečno » Kolpingova rodina Smečno » CLANKY HLAVNI » Psychorelaxační víkend pro rodiny pečující o děti se SMA a jinými vzácnými nervosvalovými onemocnění

Psychorelaxační víkend pro rodiny pečující o děti se SMA a jinými vzácnými nervosvalovými onemocnění

 

Ve dnech 12.-14.5. 2017 pořádala Kolpingova rodina Smečno tradiční psychorelaxační víkend pro rodiny pečující o děti se SMA a jinými vzácnými nervosvalovými onemocněními. Tentokrát jsme se sešli na Moravě v oblíbeném bezbariérovém objektu Zámeček v Hodoníně u Kunštátu.

 

Hlavním cílem pobytu bylo zprostředkovat pečujícím rodičům odborné přednášky, umožnit jim sdílení vlastních zkušeností a nabídnout individuální konzultace. 

O děti se starali vyškolení asistenti a byl pro ně připraven speciální doprovodný program.

Ve vzdělávacím bloku rodiče vyslechli prezentaci pneumologa doc. MUDr. O. Rybníčka, PhD. O zvláštnostech péče o dýchací ústrojí pacientů s nervosvalovým onemocněním, Bc. P. Arcimovičová pohovořila o doplňkových technikách rehabilitace a L.Jirásková přednesla novinky ze světa technologií – INSPO 2017.

Ve volných chvílích byl prostor pro sdílení problémů, s nimiž se tyto pečující rodiny často potýkají. Rodiče si sdělovali své zkušenosti s užíváním různých kompenzačních pomůcek, předvedli si vzájemně vybavení automobilů uzpůsobených pro převoz vozíčkáře.

V individuálních konzultacích se nejčastěji objevovala témata týkající se problémů s integrací dětí do běžných škol, reklamace kompenzačních pomůcek a potíže při jednání s úřady práce a zdravotními pojišťovnami.

Celkem se pobytu zúčastnilo 8 rodin – tj. 24 osob - z toho 19 z nich má trvalé bydliště v moravských krajích). Péči o děti zajišťovalo 6 asistentů.  

Z hodnotícíh dotazníků vyplynulo, že všechny rodiny hodnotí pobyt kladně, pochvalují si především zajištění péče o děti a možnost v klidu si vyslechnout odborné přednášky a mít „čas pro sebe“.

Děkujeme spolupracujícím organizacím, které podpořily finančně a nebo materiálně tuto akci: firma ZOKO s.r.o., Dr. Klaun- hodnotné dárky pro děti (LEGO) a Kouzelná přání – finanční částka na zajištění programu a dárků pro děti.

Nejčtenější články

Děkujeme za podporu firmě

Nadace Agrofert

Chcete-li nás podpořit


Hlavní účet

2700219491/2010


Dárcovský účet pro děti se zdravotním postižením
157834265/0600

 
 

PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ

Kolpingově rodině Smečno   

Odborné sociální poradenství

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Středočeského kraje

Aktivity projektu Podpora rodin s SMA a dystrofiemi jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Dobrý anděl


         www.dobryandel.cz

Děkujeme za podporu firmě