Aktivity projektu Centrum podpory ohrožených dětí rodin jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Aktivity projektu Preventivní a terapeutické programy jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Odborné sociální poradenství

Služba je spolufinancována z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR

Raná péče

Služba je spolufinancována z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR

Kolpingova rodina Smečno » Kolpingova rodina Smečno » CLANKY HLAVNI » Reportáž o radostech a strastech

Reportáž o radostech a strastech

Reportáž o radostech a strastech rodiny Hlavicových, kteří jsou našimi dlouhodobými klienty, jak můžete shlédnout zde:  https://www.novinky.cz/domaci/422671-kojenci-se-spinalni-atrofii-davali-lekari-tri-roky-zivota-dnes-je-anicce-sedmnact.html

Statečná Anička Hlavicová /  https://www.novinky.cz/domaci/422671-kojenci-se-spinalni-atrofii-davali-lekari-tri-roky-zivota-dnes-je-anicce-sedmnact.html

se nedala odradit od optimismu a radostí života ani onemocněním tou nejtěžší formou  SMA. S „trášou“, jak důvěrně pojmenoval její tatínek umělou plicní ventilaci, se za ta léta naučila už žít a to dokonce tak, že může bez rodičů jezdit pravidelně i na „svůj“ letní tábor do Domu rodin ve Smečně.

 Je to místo, kam rodiče Andulku bez obav svěřují, protože za těch mnoho let, kdy naše služby využívají, vědí, že se mohou spolehnout na všestranné zajištění péče.

A Andulka je toho důkazem. Její oči se rozzářily, když i v tomto rozhovoru bez jediného zaváhání vzpomíná na tábor a kamarády.
                      Andulka si vyzkoušela být „hasičkou“Andulka jako princezna
        Andulka s dravcem

Svědectví Aničky Hlavicové a jejích rodičů je významnou zpětnou vazbou nejen pro naši práci, ale i donátory a dárce, jimž osud těchto dětí není lhostejný.

        Díky dobrovolníkům firmy Zentiva se děti letos na táboře se staly chemiky.

Letní tábory, které již po mnoho let pro tyto děti s postiženími naše organizace pořádá, včetně víkendů a týdnů pro celé rodiny i se zdravými sourozenci, nemají přinést potěšení pouze dětem, ale i odpočinek a potřebné načerpání sil jejich unaveným rodičům.

        Nakonec jedna velká fotka se všemi dětmi na táboře.

Manželé Hlavicovi nejsou jedinými rodiči, kteří si díky našemu speciálnímu letnímu táboru mohou dopřát čas pro sebe a  např. jednou za rok vyjet sami na dovolenou nebo se jen dospat. Službu využívá 10 rodin.

Onemocnění v této nejtěžší formě však klade enormní nároky na všechny, kdo za tyto děti přebírají během odloučení od rodičů zodpovědnost.

Po celou dobu tábora se 24 hodin denně u Aničky Hlavicové střídají dvě specializované ARO sestry.

O dalších 9 dětí s individuálními nároky, které onemocnění SMA charakterizují, se starají vyškolení asistenti, jiní připravují zábavný program a nade vším bdí hlavní organizátorka Mgr. Markéta Vlčková doslova ostřížím zrakem.

       

Příprava letního tábora pro tyto děti i další akce pro celé rodiny, znamená pro naši organizaci nesmírné psychické vypětí a vynaložení velkého úsilí nejen na přípravu samotnou, ale i obstarání finančních  prostředků k tomu, aby se tento tábor vůbec uskutečnil. Zdravotní pojišťovny ani takto specializovanou péči, kterou např. Andulka Hlavicová k životu potřebuje, nehradí.

Pokud nám chcete přispět k uskutečnění tábora pro děti s SMA v roce 2017, můžete svůj dar zaslat na číslo účtu :  2700219491/2010

Obratem Vám zašleme Potvrzení o přijatém daru.

S úctou a přáním krásného a klidného adventu

Ludmila Janžurová, ředitelka

Nejčtenější články

Nadace Terezy Maxové dětem

Děkujeme za podporu firmě

Nadace Agrofert

Chcete-li nás podpořit


Hlavní účet

2700219491/2010


Dárcovský účet pro děti se zdravotním postižením
157834265/0600

 
 

PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ

Kolpingově rodině Smečno   

Odborné sociální poradenství

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Středočeského kraje

Aktivity projektu Podpora rodin s SMA a dystrofiemi jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Dobrý anděl


         www.dobryandel.cz

Děkujeme za podporu firmě