Projekt Učíme se zvládat SMA  Č. CZ.1.04/3.1.03/22.00083 je financován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem ČR

 

II. Víkendový vzdělávací kurzy pro pečující osoby

V rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost , projektu Učíme se zvládat SMA! proběhl již druhý víkendový vzdělávací  kurz pro pečující osoby o osobu blízkou s onemocněním spinální muskulární atrofií. Víkendový vzdělávací kurz se konal 14. – 16-5.2010 ve středisku Zámeček v Hodoníně, okr. Blansko. Programová skladba víkendových akcí se dotýká oblastí, které jsou šité na míru cílové skupině, tedy pečujícím osobám a vzhledem ke kladným ohlasům účastníků a pozitivní zpětné vazbě je opravdu velkým  informačním přínosem. Vše začalo  pátečním příjezdem, úvodními přednáškami a prezentací kompenzačních a rehabilitačních pomůcek renomovanými firmami. Stěžejní část odborného programu byla naplánována na sobotu. Zatímco se venku rozbíhal konceptuální, psychorelaxační program pro děti na téma Blaničtí rytíři, v přednáškové místnosti zahajovala dopolední blok Mgr. Naďa Máchová svojí přednáškou na téma Školní zralost se zaměřením na děti s handicapem  následovala diskuze, ve které si rodiče vyměnily svoje zkušenosti z dané oblasti. Po obědě přijeli zdravotní klauni, kteří rozesmáli naše děti svým skvělým programem. Souběžně se uskutečnil seminář sociálně právního minima v podání Daniely Jeníčkové. Po krátké pauze, kterou rodiče s dětmi  mohli využít k vyzkoušení kompenzačních a rehabilitačních pomůcek se opět skupina rodiče a děti rozdělila a začala přednáška Nervosvalová onemocnění od MUDr. Jany Haberlové. Děti měly připraveny tvořivé dílničky a posléze byly pasování na rytíře, což korunovalo tematický program pro děti – Putování za Blanickými rytíři. V přednáškové místnosti  zatím  prezentovala Mgr. Markéta Vlčková svůj blok o integraci, ve kterém  dávala do souvislostí teorii s praktickou zkušeností dcery       Magdaleny a její rodiny. Po skvělé přednášce o integraci se opět sešly celé rodiny a děti předali svým rodičům medaile za kamarádství.Po večeři vystoupil s tématem Fyzioterapie u SMA brněnský fyzioterapeut Mgr. Václav Farář, který letos přijel se svýmí přáteli, dospělými vozíčkáři. Oficiální program plynule přešel do besedy s přáteli Mgr. Faráře a velmi příjemný večer končil diskuzí do pozdní hodin. Něděle  byla ve znamení závěrečného bloku a loučení a všichni jsme se vydali  na  své dlouhé   cesty      kdomovům.

Srdečně Vás zveme na další víkendové vzdělávací kurzy, které proběhnou 26.června 2010 ve Slaném, v Rodinném centru Slaný a 3.-5. Září 2010 ve Smečně (okres Kladno), v Rodinném centru Smečno. Pro bližší a doplňující informace a podmínky přihlášení na víkendové kurzy se můžete obrátit na Mgr. Pavla Dušánka.


14.-16.5.2010 v Hodoníně u Kunštátu - více zde
 Popis cesty - zde (dokument Adobe PDF)zde
 Program - zde (dokument Adobe PDF)zde                           
 Program pro děti -
zde (dokument Adobe PDF)zde

 

Chcete-li nás podpořit


Hlavní účet

2700219491/2010


Dárcovský účet pro děti se zdravotním postižením
157834265/0600

 
 

Děkujeme za podporu

Děkujeme za podporu

Nadace Terezy Maxové dětem

Děkujeme za podporu

Aktivity projektu Podpora rodin s SMA a dystrofiemi jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Dobrý anděl


         www.dobryandel.cz

Děkujeme za podporu KB nadace Jistota

Active Citizens Fund