Raná péče

Služba je spolufinancována z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR

Odborné sociální poradenství

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Středočeského kraje

Aktivity projektu Centrum podpory ohrožených dětí rodin jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ

Kolpingově rodině Smečno   

Aktivity projektu Preventivní a terapeutické programy jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

 

14.srpna 2017

 

Vážená paní ředitelko,

moc ráda chci poděkovat vám, ale i všem ostatním, kteří se podílejí na přípravě tábora pro naše děti. Syn už byl na táboře myslím, že po sedmé a jde vždy z tábora nadšený. Vím kolik to stojí snahy a úsilí se sháněním financí na takovouto akci. Velký dík patří též Jolance Kopejskové, Markétce Vlčkové a bezva asistentům a dalším lidičkám, kteří se starají o naše děti. A my rodiče si též můžeme trošku odpočinout, když víme že je o naše děti skvěle postaráno. Děti mají hodně zážitků a dle fotografii je vidět, že jsou šťastné a spokojené. Jen je škoda, že není taková akce, třeba i pro starší děti od 15.-18.let. Pro syna už to byl letos poslední tábor. Moc vám za vše děkujeme. A přejeme strašně moc spokojených dětí a rodičů. Mohlo by být více takovýchto akci pro hendikepované děti s těmito diagnozami. Máte všichni velké a obětavé srdce pro naše zlatíčka. Jsem moc vděčná, že jsem vás mohla potkat. Jste báječní lidé.

                                                        S pozdravem Beňákovi (maminka Pavla Beňáka)


 

 

14. srpna 2017

Napsali o nás

http://kouzelnavychova.cz/recenze-na-ubytovani-rodinne-centrum-smecno

 


 

 

 

8. srpna 2017

Vážená paní ředitelko,

ráda bych poděkovala za úžasně prožitý začátek prázdnin v GOLF RESORT KONOPIŠTĚ pořádaný Ranou péčí Kolpingovy rodiny.

Celá naše rodina prožila 4 dny v krásném prostředí tohoto resortu s  úžasnými lidmi.

Během individuálních hodin plavání, vedené lektorkou Kateřinou Klikovou, jsme dostali mnoho rad a nápadů jak s naší Nikolkou "pracovat" ve vodě, stejně tak úžasná byla lekce s fyzioterapeutkou Danielou Šibalovou. Také přínosné bylo povídání s MUDr. Janou Haberlovou. 

V neposlední řadě patří dík "holkám" z rané péče Jitce Hatinové, Janě Lungové, Marii Bartekové a hlavně hlavní organizátorce "tetě" Jolaně Kopejskové a samozřejmě její dceři Veronice. Holky jsou úžasné, usměvavé a je vidět, že svou práci dělají rády a s velkou láskou, patří jim za to opravdu velký dík. Seznámily nás s různými hrami a aktivitami vhodnými pro naše děti, dostali jsme spoustu praktických rad nejen co se týká asistence a nástupu dětí do MŠ, ZŠ,... bylo toho hodně.

Nemůžu opomenout poděkování Čendovi a Jendovi, kteří měli připravený program pro "zdravé" sourozence našich SMA dětí.

Celý pobyt byl pečlivě připravený, v informačním mailu jsme dostali vyčerpávající informace ohledně vybavení jednotlivých domů, ve kterých jsme byli ubytovaní, což určitě ocenily rodiny s novorozeňátky.

Za celý pobyt jsme se nestihli vůbec nudit. Vše na sebe přirozeně a nenásilně navazovalo. Dokonce jsme si mohli vyzkoušet golf.

Prostě celá akce byla dokonalá, povedená a není jediné co bychom ji mohli vytknout.

Děkuji, že máte v rané péči takový bezva tým.

S pozdravem

Radka Čížková


 

11.června 2017

Vážená paní ředitelko,

ráda bych jménem celé své rodiny poděkovala za úžasný pobyt pro rodiny s malými dětmi s diagnózou SMA, kterého jsme se zúčastnili 2. - 5. 7. 2017 v Golf Resortu Konopiště.

Jsme moc rádi, že si naše 14-měsíční dcera Nina mohla vyzkoušet vůbec poprvé rehabilitaci formou plavání v bazénu pod vedením paní Klikové. Také jsme velmi ocenili fyzioterapii paní Šibalové. Výběr samotného resortu a možnost využívat wellness služby i pro nás, rodiče, byl pak sladkou tečkou na dortu, kterou jsme ale o to více ocenili.

Především bychom ale rádi poděkovali za skvělou práci celého týmu rané péče KRS. Všechny dámy se nejen o děti, ale hlavně o nás rodiče starali tak, že jsme měli téměř pocit, jako bychom byli na dovolené. A to se rodičům s SMA dětmi, myslím, moc často nestává. Ostatně péče paní Jolany Kopejskové, která se konkrétně o naši rodinu stará od doby, kdy jsme se dozvěděli diagnózu (resp. ještě o pár dní dříve), je takto skvělá od počátku.

Ještě jednou děkujeme. Jsme moc rádi, že tady pro rodiny s SMA dětmi jste! 

S pozdravem

Nina, Lucie a Luděk Uhlířovi


 

15. února 2016
Milí přátelé, moc děkujeme za možnost uskutečnit výjezd našeho společenství do Vašeho domu rodin Smečno. Zvláště si ceníme Vaší ochoty reagovat na naše měnící se požadavky a vstřícnost paní kuchařky, která se o nás starala jako naše maminka. Bylo to krásné, milé a těšíme se, že to někdy zopakujeme.

Zdravím

Jaroslav Podval

 


 


19. ledna 2016
Pěkný den, paní ředitelko, 
ráda bych Vám touto cestou poděkovala za úžasný pobyt, který jsem u Vás absolvovala se skupinou rodin z DDM Vikýř z Jablonce nad Nisou v Domě rodin. Díky skvělému přístupu paní provozní i paní kuchařky jsme si pobyt moc užili - jsou to úžasné ženy, které pracují srdcem a ve všem nám vyšly maximálně vstříc. Jezdím na rodinné pobyty poměrně často a tento přístup je bohužel ojedinělý, o to víc si ho vážím. 

Ještě jednou Vám moc děkuji a těšíme se na příští návštěvu u Vás ve Smečně. 

Hezký den 

Bc. Martina Šípková

ředitelka DDM Vikýř

 


 

 

 

 

 

 

 

 
30. prosince 2015
Vážená paní ředitelko,
děkuji za potvrzení přijetí daru, jsem rád, že jsem mohl alespoň touto formou trochu přispět.

S Vaší organizací jsem se poprvé setkal v roce 2012, kdy mi po dobu následujících dvou let velice intenzivně pomáhala v nelehké životní situaci v rámci rodinné poradny

paní PhDr. Pešková, které si nesmírně vážím a jsem jí vděčný za pomoc. Následně jsem začal s 3 letým synem využívat i Vaše Rodinné centrum ve Slaném (tehdy ještě v Tomanově ulici). Byl jsem v kontaktu i s Mgr. Dušánkem, který je také člověk na svém místě. Chtěl jsem tím vším říct, že jste mi velice pomohli a patří Vám můj dík.Následně jsem se začal zajímat o Vaší činnost a je opravdu obdivuhodné, co jste všechno dokázali (Dům rodin, SMA, sociální programy apod.). Máte můj obdiv a děkuji, co vše pro (nejenom) hendikepované lidi vykonáváte. Pokud mi to moje finanční situace dovolí, budu Vám pravidelně přispívat na Vaši činnost.

Děkuji Vám za milé přáni do nového roku, neumím to tak pěkně napsat jako Vy, tak jednoduše Vám přeji to samé :-).

Pěkný den.

Rostislav Krejcar

14.prosince 2015

Chtěl bych touto cestou moc poděkovat společnosti INVIRA za poskytnutý dar pro našeho syna Daniela a Kolpingově rodině Smečno – projekt SMA za zprostředkování.

Daniel trpí progresivní svalovou dystrofií Duchenne. Nemoc postihuje všechny svaly a Daniel je již plně odkázán na pomoc druhých. Rád by podal ruku, obejmul lidi, které má rád. Ale prostě to nejde. Svaly mu to nedovolí.

Proto nás velice potěšil, ba přímo zaskočil, telefon od paní  Markéty Vlčkové z Kolpingovy rodiny Smečno - projekt SMA s tím, která nám nabídla, že můžeme využít nabídky, kdy nám společnost INVIRA věnuje pomůcku dle našeho výběru. Nejprve jsme sice vybírali toaletní vak, ale po dohodě s panem Pokorným z firmy INVIRA padla volba na MOTOMED. Volba to byla opravdu správná.

Společnost INVIRA nám není neznámá. Již jsme od ní kupovali pomocné elektrické pohony E-Fix. Jednání bylo vždy vstřícné. Oceňuji i snahu vyhovět všem našim náročným požadavkům s ohledem na Danielův zdravotní stav.

Předání daru (dárkového poukazu) proběhlo na benefičním koncertě SMArt Gospel v Ostravě. Tyto koncerty jsou každoročně organizovány díky GOSPEL TRAIN na podporu dětí se Spinální Muskulární Atrofií a svalovými dystrofiemi. Jsem velice rád a poctěn, že předání proběhlo právě na této akci. Všichni učinkující byli báječní. Motomed již máme doma a Daniel šlape jak o závod. J Vlivem nemoci mu ochabují svaly, špatně se prokrvují končetiny a nedostatkem pohybu vzniká osteoporóza. Tyto příznaky by měl Motomed zmírnit.

Překvapilo mě i zpracování dárkového poukazu. V dnešní uspěchané době, kdy všechno vychrlí tiskárna za pár sekund, je poukaz z větší části vytvořen ručně. Zaoůsobilo to na nás velmi mile.

Závěrem tedy VŠEM VELKÉ PODĚKOVÁNÍ.

Robert a Markéta Grussovi - rodiče Daniela

 

 


 

 

26.října 2015

Dobrý den,
s odstupem několika měsíců bychom Vám, paní Kopejsková, a celé Kolpingově rodině Smečno chtěli poděkovat za nezištnou pomoc při zařizování, rady a celkový přístup k naší nelehké situaci, kterou odlehčujete už svým lidským přístupem, který vyvrcholil například nákupem speciálního kočárku od R82 pro naši Elišku (nadace Život dětem), nesměřováním na outdoorový kočárek od Benecyklu (pořízeno z  účtu, kam přispívají kamarádi pro Elišku) a nebo třeba dorozumívací prostředek přes PC (jednáme s firmou Spektra a o příspěvek od Úřadu práce).

Děkujeme a přejeme, krásné dny.

Spurní4.října 2015

 

Vážená paní ředitelko,

ráda bych touto cestou vyjádřila svoji úctu a poděkování týmu vašich dvou zaměstnankyň
Mgr. Markétě Vlčkové a Mgr. Jolaně Kopejskové, které se starají o rodiny pečující o pacienty se SMA. Sama jsem jejich klientkou. V pondělí 21.9.2015 jsem onemocněla virozou. Přestože mi byla hned podána antibiotika můj stav se nijak nelepšil. V noci ze středy na čtvrtek se můj stav rapidně zhoršil a ve čtvrtek 24.9. dopoledne jsem měla velké problémy s dýcháním a zahleněním. Moje maminka kontaktovala paní Kopejskovou a Vlčkovou, zda by bylo možné někde zapůjčit přístroj, který by mi pomohl situaci zvládnout, tzv. kašlacího asistenta a nemusela jsem do nemocnice.
        Obě zareagovaly naprosto profesionálně a perfektně. Během dne sehnaly zmíněný přístroj u firmy Linde Group, a zařídily i instruktáž a nastavení u MuDr. Doušové v nemocnici Motol.
        Po celodenním neustálém telefonickém kontaktu jsme se sešli všichni večer v Motole odkud jsem si již odvezla nastavený přístroj, který mi tam paní Kopejsková dopravila. Kašlacího asistenta mi firma zapůjčila s podmínkou, že si seženu peníze na jeho zakoupení.
        O prázdninách jsem si musela koupit domů interiérový elektrický vozík, a tak v rodinném rozpočtu potřebné peníze nejsou. Byla jsem odhodlána si vyřídit nějakou formu půjčky.
        Proto mě velice potěšil telefonát, kde mi paní Kopejsková sdělila, že se přístroj podařilo zafinancovat od nadace Život dětem. Rychlost, iniciativa a ochota pomoci mě velmi dojaly.
Uvedený přístroj používám a určitě i díky němu se můj zdravotní stav stabilizoval a nyní se pozvolna zlepšuje.

      Chtěla bych touto formou ještě jednou poděkovat.

Ing. Barbora Šafaříková a rodiče11.srpna 2015

Dobrý den paní Janžurová,

jmenuji se Kateřina Kopečná a minulý týden jsem strávila u Vás v Rodinném centru Smečno. Byla jsem tam s kamarádkou a sedmi dětmi. Chci Vám jenom napsat, jak báječně jsme si to u Vás užili, jak nám tam bylo moc fajn. Pro paní Petrovou nebyl žádný problém, když jsem neustále měnila objednávku a zasypávala ji maily, kde jsem se dožadovala různých informací. Byla velmi ochotná a za její spolupráci ji patří velký dík. Stejně velký dík patří i Vaší úžasné kuchařce (černé dlouhé vlasy, růžové tričko). Dětem chutnalo, olizovaly se až za ušima. Navíc mě dostalo s jakou trpělivostí dětem nandavala porce. Jedno dítě nechtělo maso, druhé houby, třetí obojí....a paní kuchařka trpělivě a ochotně nandavala na talíř jenom to, co si dítě řeklo. Prostě skvělá...Velkým dílem přispěla k báječné atmosféře, že jsme se u Vás cítili jako doma.

Takže ještě jednou velká poklona před personálem, který byl v Rodinném centru. Pracovaly na sto procent, to už se snad vidí jenom v zahraničí. Díky nim jsme si to opravdu užili.

Omlouvám se, že Vás obtěžuji svým mailem, ale měla jsem silnou potřebu podělit se s Vámi o tak milý a příjemný zážitek.

Přeji krásný den a spoustu spokojených klientů

za celý náš tvořivý tým Kateřina Kopečná

 3.srpna 2015

 


Milé slečny asistentky,

zdravím všechny a moc děkuju za to, jak svědomitě jste minulý týden obstarávaly děti. Po vyhodnocení dotazníků jednoznačně vyplynulo, že rodiny byly nadmíru spokojené.
Všechny děti byly opravdu velmi spokojené, což je z fotek patrné, a navíc ani nikdo neonemocněl, takže to je ten nejlepší výsledek, jakého se mohlo dosáhnout.
Díky všem za aktivní přístup k programu a za vytvoření přátelské atmosféry. Doufám, že pobyt pro vás byl příjemnou zkušeností a že zážitky vás budou ještě dlouho provázet a že se budete chtít do Smečna vracet! :-)
Budu moc ráda, pokud nám všechny zachováte přízeň.
S díky a s přáním pěkného zbytku léta

srdečně zdraví
Markéta

 

Chcete-li nás podpořit


Hlavní účet

2700219491/2010


Dárcovský účet pro děti se zdravotním postižením
157834265/0600

 
 

Děkujeme za podporu

Děkujeme za podporu

Nadace Terezy Maxové dětem

Děkujeme za podporu

Aktivity projektu Podpora rodin s SMA a dystrofiemi jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Dobrý anděl


         www.dobryandel.cz

Děkujeme za podporu KB nadace Jistota

Active Citizens Fund