Raná péče

Služba je spolufinancována z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR

Odborné sociální poradenství

Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Středočeského kraje

Aktivity projektu Centrum podpory ohrožených dětí rodin jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

PRESTIŽNÍ OCENĚNÍ

Kolpingově rodině Smečno   

Aktivity projektu Preventivní a terapeutické programy jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Zářijový kurz se po dlouhé době konal opět ve Smečně. V nově zrekonstruovaném Rodinném centru Smečno jsme v podstatě víkendem SMA otevírali provoz. Myslím, že vše dopadlo dle očekávání a všeobecná spokojenost tento fakt dokládala. Programová skladba byla jako vždy rozdělena na dvě části – pro rodiče a pro děti. Kromě již vyzkoušených a skvělých stálic Mgr. Heleny Kočové a Mgr. Dagmar Světlíkové jsme nově přivítali Mgr. Martinu Ježkovou s výborným blokem Vojtova metoda, ve kterém jsme se dozvěděli, v krásné posloupnosti od nejjednoduššího ke složitějšímu mnohé o této metodě. Mgr. Ježková svoji prezentaci okořenila videoukázkami, rozdala kontakty a individuálně konzultovala. Velmi mě potěšilo, že se paní Ježkové podařil, alespoň u mě, zbořit mýtus o „brutalitě“ metody.             
Dalším odborníkem, též poprvé na našich akcích, byla As. MUDr. Dana Šišková. Paní doktorka prezentovala vynikajícím způsobem oblast Neuromuskulárních onemocnění a diagnostiku. Při její přednášce jsem myslel na to jaké máme štěstí, že s námi spolupracují ti nejlepší v oboru, i když každý z nich má trochu odlišný subjektivní pohled. Prezentaci pomůcek, tentokrát zajišťovala firma Meddico. Druhá firma XDriver, se kterou jsme měli kromě jiného domluvenou krátkou, společnou projížďku na kolech se sportovními vozíky, z důvodů sobotního zranění pana Mudry nedorazila. Tak snad někdy…  
PaedDr. Blanka Bartošová u nás přednášela již před dvěma lety. Od té doby se na ní obrací mnoho rodičů dětí se SMA o radu a vždy dostanou od paní Bartošové pomoc nad rámec profesionálního vztahu. Paní doktorka má opravdu co předat a beseda o Integraci trvala bezmála tři hodiny.
Ještě, že z XDriveru nemohli přijet…jinak nevím :-)          
Blok odborného poradce z cílové skupiny. Po skvělé, hodonínské Integraci Markéty Vlčkové, jsem si říkal, že laťka je nastavena opravdu vysoko, ale Ondřej Hlavica s Janou Hlavicovou se tématu Domácí péče a zkušenosti zhostili s opravdovou profesionalitou. Bylo to skvělé.

Program pro děti a své pocity zachytila studentka speciální pedagogiky a dobrovolnice Monika Horáčková zde         
Zářijové akce se zůčastnilo 20 dospělých, 15 dětí, 6 lektorů, 1 firma, zdravotní klauni, 15 pečovatelů, osobních asistentů, zdravotnic a dobrovolníků.          

Za tým Kolpingovy rodiny Smečno 

Pavel Dušánek

Chcete-li nás podpořit


Hlavní účet

2700219491/2010


Dárcovský účet pro děti se zdravotním postižením
157834265/0600

 
 

Děkujeme za podporu

Děkujeme za podporu

Nadace Terezy Maxové dětem

Děkujeme za podporu

Aktivity projektu Podpora rodin s SMA a dystrofiemi jsou podpořeny z dotačního programu Rodina

Dobrý anděl


         www.dobryandel.cz

Děkujeme za podporu KB nadace Jistota

Active Citizens Fund