Napsali jste nám
Služba je spolufinancována z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR
Služba je spolufinancována z rozpočtu Ministerstva práce a sociálních věcí ČR
Parlamentní výbor pro sociální politiku ve svém květnovém usnesení znovu navrhuje využití evropských fondů také na podporu demografie a podporu ekonomicky aktivních rodin se třemi a více dětmi. Zakomponování těchto požadavků do Národní koncepce realizace politiky soudržnosti v ČR po roce 2020 má přednést ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová na nejbližším zasedání vlády.
Rozvod (či rozchod) rodičů je pro dítě vždy velmi náročnou situací. Ocitá se v konfliktu loajality vůči matce a otci – tj. vůči nejdůležitějším osobám svého života (to platí ve všech věkových kategoriích „dětí“, tyto pocity prožívají i dospělí potomci), každé dítě chce mít přirozeně kontakt s oběma rodiči. Situace je o to náročnější, že všechny alternativy pro dítě znamenají nějakou ztrátu. Větší děti velmi často prožívají pocity viny za rozchod rodičů.
Vážení rodiče,
na základních školách začnou již brzy zápisy dětí do 1.tříd. Pokud i Vaše dítě započne od září r.2019 školní docházku, mělo by dosahovat žádoucí úrovně školní připravenosti. Co to znamená? Předpokladem úspěšného školního startu, respektive úspěšného rozvíjení dovedností čtení a psaní, je mimo jiné nutná potřebná úroveň těchto oblastí:
Osmý březnový den si každoročně připomínáme Mezinárodní den žen. Původ můžeme sledovat v roce 1908, kdy se sešlo několik tisíc žen a pochodovalo ulicemi v New Yorku. Demonstrovaly za zkrácení pracovní doby, zvýšení mezd, volební právo a za politická a hospodářská práva pro ženy. Na datu osmého března se svátek ustálil po demonstracích žen a jejich protestních akcích proti 1. světové válce konaných v Petrohradě 23. Února (8. března podle gregoriánského kalendáře) roku 1917. Od roku 1975 je svátek oficiálně uznán Organizací spojených národů a je připomínán jako den mezinárodní solidarity žen za rovnoprávnost, spravedlnost, mír a rozvoj
Hyperaktivita se projevuje nadměrnou čilostí, neposedností a neklidem dítěte. Často je součástí celého souboru příznaků označovaných jako LMD (lehká mozková dysfunkce) nebo také ADHD (porucha pozornosti s hyperaktivitou).
Psychosomatika, psychosomatická medicína jsou pojmy, které jsou již málokomu neznámé. Jedná se o poukázání na provázanost psychické stránky a somatické (tělesné) stánky lidského zdraví s důrazem na jejich vzájemné ovlivňování. V praxi rodinné poradny ve Slaném se s touto provázaností často setkáváme. Lidé trpící somatickým trápením strádají často také psychicky. Zároveň se psychická nepohoda odráží na zdraví člověka či tělesném komfortu i vzezření. V rámci tohoto článku popíši nejzákladnější zásady pro udržení psychosomatického zdraví v našem životě, jak je popisuje MUDr. PhDr. Jan Poněšický, PhD., jeden z předních představitelů psychosomatické medicíny v České republice v knize Základy prevence a psychoterapie neurotických a psychosomatických chorob (2011).
Hlavní účet
2700219491/2010
Dárcovský účet pro děti se zdravotním postižením
157834265/0600
Kolpingově rodině Smečno
Tento projekt je spolufinancován z rozpočtu Středočeského kraje